Článek

NOVÁ HUDBA NA RADIU 1

Radio 1 každé dva týdny přináší výběr nejzajímavějších hudebních novinek, které se objevily ve vysílání .

Následující singly a skladby z právě vydaných desek byly za posleních čtrnáct dní demokraticky navrženy naším více než stohlavým kolektivem:


Angara – Air / francouzský duo nám na začátek nastaví tu správnou vejšku. přistání následně povolil dan w.

Arms And Sleepers – It’s Easy / ambientní triphopec tuhle nedávno v akráči a teď jedna vzletná upomínka na blížící se desku.

Bambina – Boys Who Run (ft. Baths) / bolesti včerejška nám nabízí joska v milé spolupráci hudebnice a hudebníka z LA.

Biig Piig – Watch Me / vojťa je velmi spoko s vývojem tvorby irský hudebnice. zde máme klub-ready melu. 

Björk & Rosalia – Oral / bezvěká islandská hudebnice tu vytahuje starší nahrávku a skrz precizní vizionářství v tehdejší oblibě dancehallu nahazuje do featu momentální hvězdu tak trochu jinýho reggaetonu. síla. 

Blutch – After Visions / josef zandal ze složky výraznou poctu francouzský elektronice. kopáky a západy slunce vpřed.

Bonnie ‚Prince‘ Billy – Keeping Secrets Will Destroy You / fantasticky neplačtivej doják od mistra oboru. taktéž nečekaně tučná instrumentace a lahodný hi-fi zvuk!

Clara! – Lluvia de Sal / bruselská hudebnice v doporučení od mikea.h. vynikající deska je přiložena níže a tu reprezentativní singl. vášeň a silné rytmy kopou nádherně.

Coals – dzwony / dnes v akráči se rozezní tenhle čerstvý singl od polský kapely, která nás těší báječně hořskosladkejma písněma.

CocoRosie – Witch Hunt / klárka nemravová doporučuje hodně příjemnej a začarovanej singl od známýho dua. 

comforter2 – I Love to Cry / a ještě jeden mike.h, kterej tentokrát vypíchl trio sídlící v amsterdamu a jejich psychedelickou písničkovou elektroniku. 

Ebi Soda – Runnin‘ (ft. Dream Mclean, Dame & Wallace Rice) / josef vzhlíží do brightonu, kde se dali dohromady lidi z tamní rapový a jazzový scény. tenhle průběh má duši.

EKKSTACY – shutting me out / dan w a jos velmi rádi doporučujou tenhle mladej kanadskej talent. pomezí žánru a inspirace 90s kytarovkama a soundem the drums. hiťáky.

Emily Yacina – Nothing Lasts / americká hudebnice a produkční spolupráce s rostamem. rozcinkaná projížďka po long beach, proč by ne. 

Frog – Goes w_o Saying / rao zase hrne fantastický tipy, který se vymykaj. tohle jsou kanadský soulový hrancle šmrclý jazzovou mayo a beach boys sojovkou. dohromady delikátní.

Gossip – Crazy Again / po x letech je máme zpátky. dovalili do domácího studia ricka rubina tropí milou neplechu. romantika! 

GusGus – Breaking Down (ft. Högni & Earth) / jerry rád islandské taneční hojdačky. poďme mu dopřát!

Helado Negro – I Just Want To Wake Up With You / americkej hudebník sbírá síly před novym albem a zatim všechno dobrý. vstávat se s tim dá.

Hyperdawn – Don’t like it / václav adam cení duo z manchesteru a jejich experimentální přístup k rnb. ruchy, zvuky a malebný harmonie. 

Chartreuse – Never To Be Real / josef připomíná velmi příjemnou kytarovku z birminghamu. zkreslené ale zklidňující. 

Island Moons – Jupiter on a Key Ring / a vlastně z podobnýho ranku loví taky tom nawar. americkej hudebník tady valí víc psychedelickou notu, ale příjemně sedativní účinek to má taktéž.

Ivy Falls – Not Cool / david pomahač doporučil velmi příjemnej song od belgický hudebnice. debut za dveřma, je to jemný jako padající sníh a zároveň zařezává!

j ember – Hummingbird / ukázkovej domácí indýčkář z toronta, kterej ale taky umí velmi pěkně zahlučet. dan w cení vyhrávky.

Keep Shelly In Athens – Lonely Times / stejně tak (za mě překvapivě) hlučnější obdoba kapely z řecka. chillwave not so chilled.

Lee ‚Scratch‘ Perry – 100lbs of Summer (ft. Greentea Peng) / tu ještě jedna rozlučková od mistra klidného kroku. zajímavá spolupráce s hudebnicí, která sedla fantasticky. rao ví.

Lucius – Stranger Danger / americký folkový duo v novym songu. průjezd mnoha tempy, náladami a pocity. vrstevnatý!

Lunar Lock – Dantean Beauty / no ale hele, josef dodává dřevní cold wave z francie! temná jistotka k padajícím černym vločkám.

Mannequin Pussy – Sometimes / doporučeno úplně ze všech stran. právem. už teď si tahle filadelfská kapela koleduje o možný kytarový album roku 2024.

meija – POSSUM (ft. Mark E Everett) / mr eels tady vypomáhá mladýmu americkýmu hudebníkovi v našláplym indýčku. neskutečná chytlavost, skvělý kytary.

Mikey Enwright – 117 / rao nás vyklidní možnou znělkou ke kalendáriu z roku 2025. synthy jako prase. 

ML Buch – Well Bucket / josef je hodně nadšen z nové desky dánské hudebnice, která posílá svůj sonickej svět skrz sedmistrunnej stratocaster. 

Nadine Shah -Topless Mother / tom nawar správně upozorňuje na blížící se desku vynikající britské hudebnice. 

Obli – Cinema (DJ Councelling remix) / zvukově precizní spolupráce oznamující nadcházející spekulace na festivalem spectaculare.

Park Hye Jin – Foreigner / korejská hudebnice tentokrát proplouvá oceánem repetitivních melodií a downtempovejch beatů.

Quadeca – GUESS WHO / americkej youtube turn into hudebník. častá forma kariérní proměny, ale tady to funguje báječně v rámci experimentálního elektronickýho rapu. sebevědomí nechybí.

Real Estate – Water Underground / tyto jemné kytárky máme dostatečně dobře naposlouchané

Sipper – sid / chlapík z nyc tady dává vzpomenout na chaotickou energii jedný z hlavních postav tv show skins. 

Snow Strippers – Just Your Doll / americký produkční duo připomínající novou vlnu crystal castles už zase zařezává. fantastický a nesmiřitelný zlo.

Teen Daze – Quiet City / obecnej oblíbeňák vysílajících na r1 dává připomenout klid města okolo půl třetí ráno.

The Durians – Cat Mountain King / a z tichého města nás dougie vezme na hlučný a pestrobarevný trhy. ruchů a zvuků všude okolo, je třeba se do toho položit.

The Jesus And Mary Chain – jamcod / masivně protřelá kapela slaví 40 let existence silnym singlem. hlukařina, ale furt čerstvost. glasgowský oči už brzo.

the silence kit –  Let Me Dream / jana kománková vykradla buzz a přinesla si velikášský kytary z filadelfie. dělaj dobrotu!

Thy Slaughter – If I Knew / dnes vyšla jedna z posledních desek na fantastickym labelu pc music. ten to po 10 letech balí a už bude sypat ven pouze archiválie. tak si to ještě užijeme.

Yumi Zouma – Kicking up Daisies / hodně z nás tady ví, že tahle novozélandská kapela těžko mine. je to tady zase. nádhernej song v úžasný instrumentaci. jistota na závěr.

CZ/SK
==============================

Antonie – HORSES / antonie kroupová v pokojíčku nahrává svoje treky, který zvukovou a songwritingovou sebejistotou překračujou hranice domácí produkce. zdivočelí koně odjinud!

Kvietah – Lucie / příběhy milana kundery v hledáčku tuzemský písničkářky. silnej text, silnej zpěv.

Manon Meurt – Mirrors / rituální postupy a čistá synergie bez přesně danýho plánu. manon plane.

Maryland – Shock Therapy / mariana hradilková pustila ven nádhernej singl, kterej drží nad mrakama vrstevnatý a propracovaný zpěvy. 

Meowlau X Val – Techno Barbie / dvojice vynikajících slovenských hudebnic perfektně naplňuje název své písně. neskutečná produkce, tlak a chytlavost.

NANO – No Sound / nekompromisní kytarovka má venku novou desku.

Rohony, mdmx & TOKYO DRIFT – U Roháče / pozdě ale přece. nezdálo se nám to a tohle je jeden z nejchytlavějších songů roku. u roháče je dobře večer i ráno. 

sxilence – Fúza (ft. Toyota Vangelis) / nová akvizice future jiskřící představuje sebevědomý ep plný organický písničkařiny v synťácích. na pomoc je tu taky šéf tohoto žánru u nás.

Ys – Arturia Cobra / orel a ivy z ve společný cestě absurdnim dreampopem. silver rocket jemnota.

Zdena – mám komediální pořad, ale vyměnil bych všechno za pravou lásku / ano. ryzí.

Aktuální nové singly připomínáme každou sudou sobotu od 17:00 do 20:00 v rámci pořadu „Nová hudba na Radiu 1„.

Pravidelné tři hodiny velmi čerstvých singlů, které pro vás vybírá kolektiv Radia 1.

reklama
reklama
reklama